…my estonian archangel came and got me wasted…

awkward

“Ilona. Rosetta. Sue”, “Kevadine Luts”, “Vend”, “Siddhartha ehk Tema, kes jõudis kohale”, “Tund aega, et hinge minna”, “Faust”, “Bert Stern: originaalne hull”, “Amasoonia (3D)”, “Mademoiselle C”, “Gravitatsioon”, “Michael Kohlhaas”, “Armastajate igavene elu”, “Maïna”, “Kääbik: Smaugi laastatud maa”, “Skangpoomijad”, “Amazonas. Elu ainus foto”, “Vanad head toidud paluvad lauda”, “Varjuteater”.

flower

Ilmselt neist kõigist oleks ma oma tüüpilistes küündimatutes kriitikajuppides rääkinud. Vahepeale ‘ärkasin üles ja sügasin kubet’-teksti. Ja lugematul arvul intriige, tülisid, leppimisi, konfrontatsioone, põiklevaid vastuseid, südamepuistamisi, avameelsust, usaldust, pettust, hirmu, meelepetet, helgeid hetki, maailmaparanduslikke hetki, universumi-kõiksusega-üks-olemise hetki, universumis-üksi-olemise-hetki, sõpru ja vaenlasi ja ükskõiksust. Ebamugavust ja ebameeldivust. Mõnusat sooja ja sõbralikku olemist ja uhkeid valgete linade ja “hakka söögiriistu võtma väljastpoolt”-kommetega kohti.

Palju sai tehtud. Palju jäi tegemata.

176766354095298269_6HRrETZh_c

51 jooksutrenni tehtud treeningplaani järgi, sain kätte toitumiskava, mida püüan nüüd järgima hakata. Eesmärk on saada (maratoni)jooksuvormi ja ka kehakompositsiooni parandada. Olen sel aastal, veebruarist peale jooksnud 895 kilomeetrit. Kahjuks ei tule sel aastal tuhandet täis (võib-olla isegi tuleks, aga mul puuduvad andmed aasta alguse kohta). Loodan, et järgmisel aastal lubatakse mind maratonile. Aeg polegi niiväga oluline, aga maratoni tahaks läbida. Ja tahaks… vormi saada. Jooksutrennid, tuleb välja, ei ole kuigi figuurisõbralikud. 🙂

313408_10200645807650058_93766149_n

Nüüd jääb siis veel aastavahetus, jah…?

!

!

14 responses to “…my estonian archangel came and got me wasted…

 1. Katariina

  Mis see tähendab: “Jooksutrennid, tuleb välja, ei ole kuigi figuurisõbralikud. :)”. Et võtavad viimsedki kurvid? Või tekitavad liigset gravitatsiooni? Või midagi muud?

  • Selle kohta mulle väga meeldiks kui siin võtaks sõna ka mõni ekspert(im) inimene. Aga mis ma olen aru saanud: Kuni septembrikuuni treenisin ma üsna mitmekülgselt – 3-4x nädalas, erinevad rühmatrennid spordiklubis (bodypump, bodycombat, bodybalance, taipoks) + jooks. Septembri teisest poolest aga keskendusin ainult jooksudele: 4x nädalas treeningplaani järgi ja mitte midagi muud. Ja olen võtnud selle ajaga tänaseks juurde 4kg ning ka ümbermõõdud on suurenenud.
   Üks põhjus väidetavalt võib olla tingitud kõrgenenud söögiisust sellest jooksmise koormusest. Sest ma jooksen tegelikult tõenäoliselt juba efektiivsemalt ja ei vajaks nii palju energiat peale, aga tunne on endal ikka selline, et ‘oi, nüüd sai palju joostud, nüüd võin endale lubada….’.

   Teine aspekt on see, et väidetavalt pikaajalise jooksmisega kaasneb stressihormooni – kortisooli suur paiskamine verre ja see on n-ö “kataboolne” ehk lihasmassi vähendav. Madalam lihasmass teadagi tähendab väiksemat energiakulu. Korraliku jõutreeninguga oleks võimalik lihasmassi hoida või isegi tõsta ja see mõjub kehakompositsioonile positiivselt. – Seega pean püüdma lisada ikkagi jõuharjutusi (kas või oma keharaskustega kodus esialgu, sest ma lihtsalt ei jõua praegu mingi valemiga jõusaali enam) kavva, et oma vana kaal ja vanad ümbermõõdud tagasi saada… Jooksutreener lubas mulle harjutustekava saata ja toitumiskavast püüan pühadest hoolimata ikkagi võimalikult palju kinni pidada.

   Vot nõnda…. Tegelikult internet on täis artikleid sellest kuidas ‘running makes you fat’. Nii et ohtlik harrastus mul. Aga usun, et kui saan targematelt nõu, siis ehk õnnestub oma maraton sügisel ikka ära teha ja ellu jääda ja siis… vahest siis pöörduda tagasi mitmekülgsema treenimise juurde?

 2. SK

  Sa oled tundlik nagu pillikeel!

  • See vist ei olnud kompliment vaid rohkem nagu fakti nentimine… 🙂 Ja Sul on täiesti õigus. Aga no mis teha, ei ole seda paksu nahka mulle seni läbielatust hoolimata peale kasvanud – tea kas kunagi kasvabki? Tunnen kaasa oma lähedastele.

 3. Katariina

  Tänan vastamast re jooksmine. Jään rõõmsalt oma 3-4 km juurde 2*nädalas 😉

  • Jaa, ja see maht on Sul täiesti okei. 🙂 Kui Sa sinna juurde veel teed mingit lihasvastupidavustrenni kuskil saalis või no ühesõnaga – midagi muud ka, mis pole jooksmine, ja toitud niivõrd-kuivõrd tervislikult siis peaks kõik olema täitsa OK;)
   Ma teen lihtsalt sügisel korra ära selle 42+ kilomeetrit asfaldil oma põlvede põrutamise ja siis hakkan ka jälle mõistliku(ma)lt ja mitmekülgsemalt treenima.

 4. asd

  ära kirjuta nii pikki nimekirju, mida ei jaksa lõpuni lugeda, eks.. kirjuta parem tihemini.

 5. asd

  ahjaa, head uut aastat ka 😉

 6. Katariina

  Ma soovitaks, et jookse päkal, siis põlved ei põru, aga 42 km nii küll joosta ei jaksa… 🙂 A muidu on hea ja igatui kasulik, proovi. Soovitan!

  • Õnneks kogu selle põrutamise peale tegelikult mul põlved veel ei valutagi (ma ennustan – kuigi ennustamine on tänamatu tegevus – et ma saan neid pikamaajooksu “vilju” lõigata vanemas eas kui ehk lähevad liigesed varem läbi kui võiksid). Selle päkk vs kand/terve jalg maandumise kohta ma olen ka uurinud ja katsetanud loomulikult ka, aga olen tuvastanud, et olgu ta nii kasulik kui tahes, ma päka peal ikkagi ei jaksa (isegi niivõrd-kuivõrd lühikest maad joosta). Ja väga pikalt ei jaksa vist väga keegi. :p
   Põhiline mis mulle oma otsingutest meelde jäi oli see, et üle jala rullumine põrutab rohkem põlve, päkkadeljooks mõjutab rohkem pahkluid, aga kui kummagagi probleeme pole (ja kaaluga ka mitte ja tossud on kvaliteetsed) siis tegelikult ma pakun, et võib joosta nii kuidas endal mugavam on:) Ja olgem ausad, tegelikult pole mu treeningmahud ka üldse märkimisväärsed, et üldse võiksin endale siin midagi ette kujutama hakata, et midagi kuhugi väga mõjuks või tunda anda võiks. 😀 Ma tean mehi kes jooksevad 30-60km igapäevaselt, mina jooksen iganädalaselt ainult tagasihoidlikud 20-40km ja sedagi alles septembrist peale ju… :/

Tell me about it :)

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: