Enamjaolt vegan-toidust

Tuleb tunnistada, et nüüd kus enam kui kuu on möödunud ja varsti hakkab paast läbi saama, on mul liha suhtes kahetised tunded. Ühest küljest kui näen hästi valmistatud lihatükki, siis tekib tunne, nagu ma peaksin seda ometi sööma – alati olen söönud ju, aga teisalt tundub see nii võõras ja imelik juba. 🙂

Seniks aga – mõned järeleproovitud variandid (no kui kedagi veel huvitama peaks mõne retsepti kohta second opinion):

*Toekas tatrapuder – täitsa tore kodune toit, kuhu pisikesed sojapallikesed väga hästi sobisid ja natuke krõmps spargelkapsas värvi lisas!

*Kõige lihtsamad praekartulid – millele juurde said tehtud sojakotletid (müüakse juba valmis kuivatatud kujul – keeda ainult veidi ja prae ära). Ei kommentaari – vanakooli puhas (ja ebatervislik!) headus. 🙂

*Täisterapasta + basiilikupesto – basiilikupestot teed nagu retseptis öeldud, aga päris-parmesani asemel kasutad vegan-“parmesani”. Kui pestot üle jääma peaks, teed järgmisel päeval kuskussi ja segad sellele ka pesto sisse ja kui sojakotlette on ka kogemata järele jäänud siis lõikad need kuubikuteks ja laotad pestole (või ka pastale, miks mitte) lisandiks. Pluss värske salat kõrvale muidugi (millele – olen avastanud – sobivad superhästi peale röstitud, soolatud india pähklid!).

*Super-nomnom magustoit banaanikeeks, mille puhul kombineerisin seda ja seda retsepti. Ühesõnaga tegin praktiliselt eestikeelse retsepti järgi, aga ingliskeelsest variandist näppasin mõtte šokolaadinööpe keeksi sisse segada. Lihtsalt. Keele. Viis. Alla! 🙂 See jääb kindlasti mu retseptiarsenali ka edaspidi. Banaani on ilusti tunda, aga mitte läägelt ja tumeda šoksi tükikesed lisavad mõrumagusa maitse. Imeline!

Samas nüüd umbes 4 kuud peaksin ma sööma ainult makarone ja teisi kuivaineid+konserve, mis kappi varutud on ja poodidest kauge kaarega mööda käima, sest kaks uut nunnut: see bleiser ja see optiliselt mulle isegi et mingilaadse puusa tekitav kleit määriti mulle meelituste saatel ühes poes nõrkusehetkel nii osavalt pähe, et ma olin täiesti võimetu ‘ei’ ütlema. Aga nad istuvad tõesti hästi ja millal veel ma siis sellist kleiti kanda saan kui mitte praegu (gravitatsioon ja aeg ei ole figuurile üldjuhul just armulikud!). Panen pintsaku peale ja ei ole  “päästerõngast” ka väga näha.

Vahepeal on olnud igalpool täielik hullumaja puhvet. Tööl, kodus ja puhkehetkel. Sai külastatud ööklubi ja tuntud muret rohkem kui rubla eest… on tööd teha rabatud, juukseid katkutud kui tehtu on vastu taevast lennanud ja on aga võetud tass kohvi kõrvale ja alustatud otsast. Nädalavahetusel lähme loodetavasti “ventileerima” armsa Minniga kohvik/restorani ja äkki antakse seal mulle midagi odavat ja taimset… kapsast või midagi. 🙂

6 responses to “Enamjaolt vegan-toidust

 1. Minni

  Banaanikeeksi võtan küll plaani. Ja ma küll ei kujuta ette, millist päästerõngast sa varjata üritad, aga üldiselt aitavad hästi korrigeeriva ülaosaga sukkpüksid või korrigeeriv pesu. Noh, mina tean neid asju vaata 😛

 2. Jääraplika

  Haha @minnikommentaar! Kle igatahes supertubli oled olnud selle nö päris õigeusu paastuga.
  Mu töökaaslane teeb ka seda ja ütles, et sojaga on nüüd kõik. Ta on seda igas võtmes nii palju söönud ja enam alla ei lähe. Alguses ilgelt kiitis igat uut toodet, mida proovis aga nüüdseks on nagu vaikseks jäänud 😀 Igatahes ootab pikkisilmi lihavõtet!

  Ja ma ka aru ei saa, mis rõngast sa varjata püüad. Seda kujuteldavat jah?

 3. Jaa, võta raudselt plaani:) Ja ära ehmata, kui õunaäädikas sojapiima tükki ajab, see on normaalne (ma ei tea keemiast suurt midagi ja ehmusin esiotsa küll ära!) ja olenevalt ahjust tasub piiluda keeksi küpsemise vahepeal. Mina näiteks juba 50 minuti peal hambatikuga keeksi keskelt surkides täheldasin, et tikk jäi puhtaks ja võtsin ta välja.
  A kuna sukkpükstega on mul alati suur saaga ja hädaorg (mõne tootja puhul on suurim number ikka liiga lühike ja teise puhul suurim number tõeliselt liiga suur – ja mul kunagi pole meeles, millise tootja puhul misvärk oli!, siis ma vist pigem proovin äkki tõesti ilusa korrigeeriva pesu ära. Mõne kuu pärast siis, kui ma saan lubada endale jälle kaubanduskeskuse (v.a. toidupood) läheduses liikumist.

 4. Ma olen tegelikult sojat isegi suhteliselt vähe söönud, ei ole veel koppa ette visanud. Natuke on kuivatatud sojatooteid veel kapis varuks ka, nii et need teen vast miski aja peale ikka ära. Osaliselt on nipp maitsestamises (hakklihamaitseaine ja nt. Santa Maria BBQ-õli, milles praadida), aga osaliselt tuleb tunnistada, et tekstuur on sojal ikka hoopis teine, kui päris lihal, muidugi.
  Ma laenasin kolleegilt raamatu “Normaalne toitumine” ja see ütles juba esilehtedel, et 75-85% oleks normaalne taimseid asju menüüs ja siis 25-15% loomseid, nii et selle põhimõtte järgi olen ma justkui seni isegi natuke liiga palju loomset stuffi söönud.
  Lihavõtetest rääkides – otsisin pasha retsepte, plaanin see aasta esmakordselt järele proovida! ;p Nii et ootan ka pikisilmi, et saaks normaalselt mune ja juustu toitudes kasutada (nende vältimine ongi kõige-kõige keerukam olnud…).

 5. Helen

  Tõsiselt tegid paastu ära? Ma ka üritasin tänavu, aga paraku lõppes see koleda aneemiaga (kusjuures ma ei vältinud kõike loomset toitu, üksnes liha). Nüüd on järgmised pool aastat rauatabletid menüüs 😦

 6. No viimane nädal on veel vastu pidada ja paastu algul tuli ette ca 3-4 toidukorda, kus sai loomseid aineid tarbitud – kui nt oli vaja laktoosivaba piima jääk külmkapist ära tarbida + üks eelnevalt plaanis olnud ettemääratud menüüga restoraniõhtusöök, aga lubatud 40 päeva saab kenasti täis küll lihavõteteks.
  Kas tohib küsida kuidas Sul see aneemia avaldus? Äkki mul on ka miski biokeemiline tasakaal paigast ära, aga ma ise ei teagi? Ma loodan ise, et kuna ma enesetundes erinevusi ei tähelda, siis tavapärase(ma) toitumise juurde tagasi pöördudes ehk läheb kõike ise korda, kui miski ka on veidi nihkesse läinud…

Tell me about it :)

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: