Vallutusretk Põhja ehk moikka-moi!

Neljapäeval oli juba reede tunne, sest reede hommikul sai siuh-vilksti vallutatud Helsingi (tänu täitsa niisama saadud SEB sügisjooksu kruiisikupongile). Otsustasime teha üsna kultuurivaba reisi. Kuigi tõele au andes tuleb tunnistada, ühte kirikut pärast natuke eemalt vaatasime ka kuni restoranist hõbepaberis kaasa pakitud poolikuid pitsasid nosisime. Selle taustaks kisasid ja lehvitasid lakkamatult plakateid kamp noori hispaanlasi. Ja iga kord kui meie päikese liikumisega koos kohti väljakul vahetasime, tulid nad kaasa otse meie nina alla seda tegema. Üsna tüütu oli, kuigi korruptsioonivaba ja demokraatlik riik kui selline on ju üsna hea eesmärk või nii.

Igatahes laevalt (ja mis mõttes on laeva nimes sõna XPRS kui reis võtab aega 2,5 tundi. Kui kaua nende ilma XPRS-ita laev siis veel seda 70km sõidab?!) silkasime metroo peale ja kimasime otsemaid Itäkeskusesse, mille siis otsast lõpuni läbi tuhlasime. Kõike seda, mida lootsin leida, kahjuks ikka ei leidnud (ja ühed ihukarva roosad lakknahast kingad, mis ostmata jätsin, jäidki nüüd mind painama…) aga midagi ikka. Ühe korraliku Sisters Point’i suvise kokteilikleidi (hästi lillelise, aga selline floral värk vist on see suvi ka veel OK, eks – või oli see pigem eelmise suve teema?), H&M’ist valge kardigani, sinise suvise pluusi ja paar meremehestiilis t-särki (sest meri on vist jälle/ikka moes, eks?). No ja siis nipet-näpet aksessuaare GinaTricot’st jms. Mida aga TEGELIKULT sinna otsima läksin – ei leidnudki. Peab Stockholmi järgmiseks minema äkki?

Aga üks kõige lemmikum ost (Indiskast) läks juba siuh vilksti kasutusse! Ehk lilleline-suvine laudlina (allpool olevas kompositsioonis lisaks koduaia tulbid, koduaia nurmenukud ja äsja ahjust tulnud Dallase saiad – paremad kui Selveri omad!)

idyll

5 responses to “Vallutusretk Põhja ehk moikka-moi!

 1. Jääraplika

  Laudlina on lihtsalt super! Väga hea valik 😉

 2. minni

  Kuidas sul küll H&M-st nii vähese saagiga väljuda õnnestus? Väga tubli igatahes! 😀 Laudlina on väga nunnu ja pildil olev kompa suisa täiuslik! Halb on see, et ma pean nüüd ka Dallase saiade tegemise ette võtma, sest isu tuli selle pildi peale! Millist retsepti sa kasutad?

 3. Mulle kaa see suvine laudlina meeldib. Iseenesest näeb välja ja on selline puuvillane, nagu ilmselt kõigil lapsepõlvekodudes laual olnud on, aga just see ta nii koduseks ja armsaks teebki. 🙂

  A saiakeste retseptilingi lisasin postitusse. Nii palju tegin erinevalt, et 200g kohupiima + 200g toorjuustu asemel kasutasin 200g magusat vanillikohupiima + 300g vanilli-kohupiimapastat + ca 100g toorjuustu. Ja täidist oli siis mõnusalt palju, sai kuhjaga panna. Üle küll ei jäänud, sest tainas kerkis tohutult. Aprikoosimarmelaadi-veeseguga määrimine annab tegelikult täitsa natuke juurde küll (läiget peale ja natuke magusa alatooni lisaks), nii et tasub 1 pisike purk aprikoosidžemmi/moosi osta koju. Küll kuhugi ülejäänu ka ära kulub… :))

 4. Nonii, nüüd tekkis minul ka vajadus Dallase saiakesi teha! Pagan küll, suvel siis nüüd:D

 5. liivi

  suht okei laud. tundub hea koht dinnerpartide jaoks.

Tell me about it :)

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: